Czy warto jest być singlem w dzisiejszych czasach?

Bycie singlem w dzisiejszych czasach to coraz bardziej poszerzający się trend, w każdych kręgach. Pogoń za pieniądzem, karierą bądź władzą potrafi doprowadzić do tego, że potencjalni partnerzy usuną się z naszego życia już na stałe, więc warto zadać sobie tu pytanie – czy warto jest być singlem w dzisiejszych czasach?

Czy warto jest być singlem w dzisiejszych czasach?

Czy szczęśliwy singiel w ogóle istnieje?

 Okazuje się, że tak, a dodatkowo można czerpać wiele zysków z takiego wyboru. Jednym z nich jest przede wszystkim więcej czasu dla siebie, swoich pasji czy zainteresowań. Nie musimy się nikomu tłumaczyć ze swoich decyzji ani uwzględniać w swoich planach drugiej osoby. Jednym słowem – robisz to, na co masz ochotę! Bycie samotnym to nie izolacja od ludzi i wyobcowanie. Można stale poszerzać grono znajomych i chodzić na niezobowiązujące randki. Nie trzeba pierwszej, lepszej osoby traktować jako partnera, z którym spędzisz całe życie. Można się po prostu dobrze zabawić i mieć chwilową, niezobowiązującą przyjemność. Przy okazji z okazyjnych przygód możemy się dowiedzieć czego tak naprawdę chcemy i jakie są nasze pragnienia.

Jakie są wady bycia ,,siglem”?

Single często borykają się z presją otoczenia. Stale zadawane pytania „Dlaczego jesteś sam/sama?” są bardzo raniące i niesprawiedliwe. Dodatkowo single i singielki często przyznają się, że brakuje im poczucia bliskości oraz tego, że są kochane. Często też w ich życiu pojawia się uczucie pustki, tęsknoty za czymś lub za kimś.

Czas, który mają tylko dla siebie nie tylko przynosi im ulgę, ale z czasem może być męczący i nieznośny. Dlatego ludzie samotni z wyboru często angażują się w różne akcje społeczne, często spotykają się z różnymi ludźmi i są otwarci na nowości, dlatego wybór czy pozostaną w tym stanie czy też nie, często zależy tylko i wyłącznie od nich. Samotność bywa rozwojowa, jeśli prawidłowo wykorzystujemy ten czas „wolności”. Może być momentem przełomowym, gdy jest czasem doskonalenia i służy głębszemu poznaniu siebie. Jeśli sprawia nam to radość i w naszej codziennej samotności, wcale się tacy nie czujemy, to nie warto szukać na siłę związku i iść utartym schematem, jak większość.

Źródło : https://skleperotyk.pl/

Related Articles

Back to top button