Czy z nieudanego związku powinniśmy wyciągnąć jakieś wnioski?

Nieudany związek to częsta przyczyna niskiej samooceny, a nawet niekiedy prowadzi do samobójstwa. Jednakże po burzy zawsze wychodzi słońce, dlatego narasta tutaj pytanie, czy z nieudanego związku powinniśmy wyciągnąć jakieś wnioski?

Czy z nieudanego związku powinniśmy wyciągnąć jakieś wnioski?

Przestań uciekać od problemu

Nie ma sensu uciekać od tego, co już się wydarzyło, z racji tego iż ten związek się po prostu rozpadł, jest faktem. Tak jak faktem jest wasze rozstanie i najlepszą opcją dla ciebie będzie się teraz pogodzenie z tym. Niezależnie od tego, czy ten związek trwał przez kilka miesięcy czy lat, czy był związkiem FwB (Friends with benefits), czy zdążyliście go zalegalizować, oboje pokładaliście w tej relacji pewne nadzieje. Cóż, z jakiegoś powodu nie wyszło. Nie ma jednak sensu, byś udawał, że nic się nie stało, ponieważ stało się, i im dłużej będziesz to ignorował, tym gorzej dla ciebie.

To nie jest tylko twoja wina

Rozczarowanie, żal czy samotność to zupełnie naturalne uczucia, których nikt po rozstaniu nie powinien się wstydzić. Rozstanie i nagły brak seksu, porno wieczorów to trudna lekcja, która jednak otwiera drzwi do przyszłości, a jeśli nie jesteś do końca przekonany, to pomyśl, ile znasz osób, którzy spędzili całe życie ze swoją pierwszą miłością? A może drugą? Czyli co? Cała reszta to nieudacznicy, którym w życiu coś nie wyszło?

Nie powtarzaj tych samych błędów

Tak naprawdę, najważniejszym wnioskiem jaki możemy wyciągnąć z poprzedniego związku, nieważne ile on trwał, to na pewno to, żeby nie popełnić tego samego błędu w przyszłości, i jeśli nasz następny, potencjalny partner będzie przejawiał te same cechy, to po prostu o wiele szybciej będziemy w stanie to zauważyć i z takiej osoby zrezygnować.

Zacznij ponownie spotykać się z ludźmi

Kolejny ważny wniosek, jaki powinniśmy wyciągnąć, to na pewno to, żeby nie poświęcać zbyt dużo uwagi na swój związek. Osoba która przeżyła rozstanie powinna spotykać się z ludźmi, poznawać nowych znajomych i wzmacniać te nieco rozluźnione więzi. To świetnie działa na nadszarpniętą nieco psychikę i przede wszystkim, twoją dumę. Dlatego też dobrym pomysłem jest po prostu zaczęcie całego procesu od nowa. Niestety, nie będzie łatwo, ponieważ w końcu od nowa wylądowałeś na ,,markecie zakochanych” przez co nie za bardzo orientujesz się w aktualnych ,,miłosnych” trendach. Tak naprawdę, im dłużej cię nie ma, tym gorzej dla ciebie, jednakże zawsze można zacząć od nowa, jeśli tylko masz na to ochotę. Wszystko zależy od ciebie, czy to, czy się uda, również.

Related Articles

Back to top button