Dlaczego tyle małżeństw w dzisiejszych czasach się rozpada?

Wiele starszych osób, widząc co w dzisiejszych czasach się dzieje, na pewno by powiedziało ,,panie kiedyś to było lepiej, ludzie się nie rozchodzili, małżeństwa były do końca życia, bla bla bla..” – jednakże prawda w teraźniejszości wygląda nieco inaczej, więc pozostaje pytanie – dlaczego tyle małżeństw w dzisiejszych czasach się rozpada?

Dlaczego tyle małżeństw w dzisiejszych czasach się rozpada?

Przyzwolenie społeczne

Czasy się zmieniają, a wraz z nimi, normy społeczne. Kiedyś nie do pomyślenia w polskim społeczeństwie było to, że małżeństwo może wziąć rozwód, czy też zaręczona para się rozstać. W dzisiejszych czasach wygląda to jednak nie co inaczej, wystarczy spojrzeć na duże miasta w Polsce, ponieważ statystycznie małżeństwo w dzisiejszych czasach trwa dwa do czterech lat, przy czym później następuje rozwód.

Spory wybór

W czasach sprzed epoki internetu, wybór partnerów był całkiem ograniczony, jednakże w dzisiejszych czasach tak naprawdę wystarczy że zainstalujemy odpowiednią aplikację, a możemy dosłownie znaleźć innego partnera bądź partnerkę co drugi dzień. Pamiętajmy o tym, że mimo wszystko nadal jesteśmy zwierzętami, dlatego nasze instynkty aby dokonać aktu seksualnego z jak największą ilością osób nadal będą gdzieś w nas siedziały – a niektórzy wręcz nie będą się w stanie im oprzeć.

Zaniedbywanie partnera

Każdy chce, żeby jego potrzeby były respektowane przez partnera, jednakże po ślubie zazwyczaj jedna, bądź nawet obie ze stron czują się zwolnione z tego obowiązku, co sprawia że partnerzy zaczynają czuć się w tym związku nieswojo, przez co pojawia się z czasem chęć znalezienia kogoś innego – co może prowadzić do zdrady. Musimy pamiętać o tym, że obrączka to nie jest magiczne pole siłowe, które będzie odstraszać ludzi którzy chcą naszych partnerów wykorzystać, bądź zakochali się w naszym partnerze bądź partnerce.

Podsumowując – dlaczego tyle małżeństw się rozpada?

Poczucie ,,zwolnienia”  z obowiązku dbania o partnera, spory wybór potencjalnych partnerów oraz przyzwolenia społeczne, to jedne z czynników które się przyczyniły do tego, że coraz więcej małżeństw się rozpada, jednakże nie jest to definitywna odpowiedź, ponieważ każda para jest przecież inna.

Źródło : https://eroticards.pl/

Related Articles

Back to top button