Libido – sposoby na jego zwiększenie

Wiele par ma narastający problem z niskim popędem seksualnym lub jego brakiem. Jak więc poprawić poziom pożądania seksualnego w związku? Za niedługo się o tym dowiesz!

Libido – sposoby na jego zwiększenie

Dlaczego poziom pożądania spada?

Niektórzy ludzie bardzo potrzebują seksu, podczas gdy inni rzadko go potrzebują. Są też osoby bez popędu seksualnego – osoby te określane są jako bezpłciowe. Z badań seksuologów jasno wynika, że w większości przypadków mężczyźni mają większe potrzeby niż kobiety. Warto jednak pamiętać, że ta zasada nie zawsze obowiązuje, gdyż na spadek libido w dużym stopniu wpływają czynniki psychologiczne, społeczne i biologiczne.

Czy libido spada z wiekiem?

U kobiet nierównowaga hormonalna jest zwykle przyczyną obniżonego libido. Nadmierny poziom prolaktyny charakterystyczny dla matek karmiących może również zmniejszyć ich aktywność seksualną. Należy również pamiętać, że w niektórych przypadkach spadek libido może być spowodowany chorobami, głównie tarczycy, cukrzycą czy nawet nadciśnieniem. Dla wielu par nuda i rutynowy seks mogą być największym zagrożeniem dla pożądania seksualnego.

Jak zwiększyć jego poziom?

Jednym z najlepszych sposobów jest znaczne zwiększenie wysiłku fizycznego, który wytwarza endorfiny. W przypadku kobiet pewność siebie i pełna akceptacja własnego ciała znacząco wpłyną na chęć do seksu, dzięki czemu będą mogły bez skrępowania cieszyć się przyjemnością życia intymnego.

Zwiększając libido, warto również zwrócić uwagę na własne zdrowie i odpowiednio zbilansowaną dietę. Niezależnie od tego, czy jest to mężczyzna, czy kobieta, na poziom pożądania seksualnego wpływa samoakceptacja, ćwiczenia, zdrowe odżywianie oraz abstynencja od alkoholu i innych szkodliwych substancji. Dodatkowo mężczyźni mogą przed stosunkiem dostać suplementy diety poprawiające libido – na rynku dostępne są specjalne leki, które mogą poprawić jakość seksu – aby twoje życie erotyczne w łóżku się poprawiło. Pamiętaj jednak, że mogą istnieć inne powody obniżenia libido twojego partnera – na przykład nie pociąga cię już seksualnie.

Co jeśli partner cię już nie pociąga?

Przede wszystkim warto z nim jest wtedy porozmawiać. W końcu zmieniamy się niemalże każdego dnia, dlatego też zmiana zachowania bądź wyglądu partnera jest czymś nieuchronnym. Z tego powodu najlepiej jest zadbać o to, aby rozmowa z partnerem była szczera, oraz próbować wypracować jakieś rozwiązanie.

Related Articles

Back to top button