Wartość seksu w związku – dlaczego tak wiele osób ją przecenia?

Oczywiście, seks ma wielką wartość w związku, jednakże nie wolno jej przeceniać. Jaka jest więc wartość seksu w związku, który trwa już od dłuższej chwili? O tym dowiesz się już za chwilę!

Wartość seksu w związku – dlaczego tak wiele osób ją przecenia?

Seks jest jak narkotyk

Nasz mózg traktuje seks jak narkotyk, ponieważ w przypadku seksu ta sama część mózgu jest stymulowana co podczas brania substancji psychoaktywnych (co potwierdzają badania) i jest ona również bardzo aktywna wśród osób uzależnionych.

Podczas seksu wzrasta nam ciśnienie krwi i zaczynamy szybciej oddychać, dostarczając organizmowi więcej tlenu. Dodatkowo nasze organy płciowe stają się lepiej ukrwione, nie mówiąc już o uczuciu ekscytacji, czy też endorfinach, które wytwarzają się w ciągu całego stosunku.

Częste uprawianie seksu jest lepsze dla związku

Seks stwarza to poczucie, że jesteśmy ze sobą w tym momencie bardzo blisko związani. Naturalnie warto jest też rozgraniczyć ,,rodzaje” seksu. Możemy kochać się dla czystej przyjemności fizycznej, ponieważ lubimy to i nie troszczymy się o siebie nawzajem, lub też kochamy się z miłości. Oczywiście, czy to jest przygodny seks, czy też stosunek z miłości – zależy to od obiektywności twojej obserwacji – ponieważ dobrze wiadomo, że twoja pozycja zależy od twojego punktu widzenia.

Postaraj się rozmawiać o swoich problemach

Tak jak nie rozmawiamy o naszych problemach, naszej przyszłości i wielu aspektach naszego życia, to nie utrzymamy przy sobie żadnych partnerów na dłuższy czas. Dialog to jeden z najbardziej podstawowych sposobów na utrzymanie zdrowych relacji. Nie osiągniemy tego celu tylko seksem, więc jeśli chcemy mieć pewność, że nasz partner nadal jest nami zainteresowany, musimy też o tym pomyśleć, w przeciwnym razie pojawią się inni i po prostu zostaniemy odstawieni na boczny tor.

Urozmaicaj swoje życie erotyczne

Dobrym sposobem na zróżnicowanie stosunku erotycznego jest na przykład kupowanie zabawek erotycznych. Oczywiście, aby uniknąć nudy, możesz wypróbować inne pozycje, na przykład z pomocą książki zwanej ,,Kamasutra” możesz poznać wiele ciekawych pozycji. Na pewno znajdziesz ciekawe sposoby, aby seks w sypialni nigdy się nie nudził. Pamiętaj jednak, aby zachować ostrożność, aby nie zrobić krzywdy sobie bądź partnerce. W końcu istnieje tam wiele pozycji, które są przeznaczone dla osób, które mają o wiele większą sprawność od normalnej, przeciętnej osoby.

Related Articles

Back to top button